MNR18E0APJ120
Description
RES ARRAY 8 RES 12 OHM 1506
DataSheet
MNR18E0APJ120 PDF
Type Description
Series:MNR
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Discontinued at Digi-Key
Circuit Type:Isolated
Resistance (Ohms):12
Tolerance:±5%
Number of Resistors:8
Resistor Matching Ratio:-
Resistor-Ratio-Drift:-
Number of Pins:16
Power Per Element:62.5mW
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Applications:Automotive AEC-Q200
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1506, Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.150" L x 0.063" W (3.80mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)