4608X-101-104
Description
RES ARRAY 7 RES 100K OHM 8SIP
Catalog
Arrays/Networks Resistors
DataSheet
4608X-101-104 PDF
Type Description
Series:4600X
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Circuit Type:Bussed
Resistance (Ohms):100k
Tolerance:±2%
Number of Resistors:7
Resistor Matching Ratio:-
Resistor-Ratio-Drift:-
Number of Pins:8
Power Per Element:200mW
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Applications:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:8-SIP
Supplier Device Package:8-SIP
Size / Dimension:0.798" L x 0.098" W (20.27mm x 2.49mm)
Height - Seated (Max):0.200" (5.08mm)