
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 4300R |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Circuit Type: | Bussed |
| Resistance (Ohms): | 390 |
| Tolerance: | ±2% |
| Number of Resistors: | 10 |
| Resistor Matching Ratio: | - |
| Resistor-Ratio-Drift: | 50ppm/°C |
| Number of Pins: | 11 |
| Power Per Element: | 200mW |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Applications: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 11-SIP |
| Supplier Device Package: | 11-SIP |
| Size / Dimension: | 1.084" L x 0.085" W (27.53mm x 2.16mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.195" (4.95mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2016 |
Current price of 4311R-101-391 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RES NTWRK 2 RES MULT OHM RADIAL
RES ARRAY 7 RES 1M OHM 14SOIC
RESISTOR ARRAY INVERTED CONVEX
XTAL OSC VCXO 163.8400MHZ LVDS
XTAL OSC XO 50.0000MHZ HCSL
RES ARRAY 10 RES 390 OHM 11SIP
CONN RCPT HSG FMALE 53POS PNL MT