
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VHD200 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Circuit Type: | Voltage Divider |
| Resistance (Ohms): | 1k, 9k |
| Tolerance: | ±0.005% |
| Number of Resistors: | 2 |
| Resistor Matching Ratio: | ±0.005% |
| Resistor-Ratio-Drift: | ±0.1ppm/°C |
| Number of Pins: | 3 |
| Power Per Element: | 50mW |
| Temperature Coefficient: | ±2ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Applications: | Voltage Divider (TCR Matched) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial - 3 Leads |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.398" L x 0.185" W (10.11mm x 4.70mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.525" (13.33mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of Y5076V0003VV0L is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RES NTWRK 2 RES MULT OHM RADIAL
RES ARRAY 16 RES 8.2K OHM 18DRT
RES NTWRK 2 RES MULT OHM RADIAL
MEMS OSC XO 38.4000MHZ LVCMOS LV
5" PRE-CRIMP 3047 BLUE
RES NTWRK 2 RES MULT OHM RADIAL
LE PRESSURE SWITCH