ERA-8AEB6043V
Manufacturer
Panasonic
VIGOR # :
29726
Description
RES SMD 604K OHM 0.1% 1/4W 1206
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
ERA-8AEB6043V PDF
Type Description
Series:ERA-8A
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:604 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Thin Film
Features:Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package:1206
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)