CRGCQ0805F27R
Manufacturer
VIGOR # :
33704
Description
CRGCQ 0805 27R 1%
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
CRGCQ0805F27R PDF
Type Description
Series:CRGCQ
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:27 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package:0805
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)