RMCP2010JT1M80
VIGOR # :
40383
Description
RES 1.8M OHM 5% 1W 2010
DataSheet
RMCP2010JT1M80 PDF
Part Status:Active
Resistance:1.8 MOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):1W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package:2010
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)