HV731JTTD2104F
VIGOR # :
53665
Description
RES 2.1M OHM 1% 1/10W 0603
DataSheet
HV731JTTD2104F PDF
Part Status:Active
Resistance:2.1 MOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Composition:Thick Film
Features:High Voltage, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)