MCS04020D2342BE100
VIGOR # :
54975
Description
RES 23.4K OHM 0.1% 1/16W 0402
DataSheet
MCS04020D2342BE100 PDF
Type Description
Series:MCS - Precision
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:23.4 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.063W, 1/16W
Composition:Thin Film
Features:Anti-Sulfur
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):0.015" (0.37mm)