CSRN2010FT80L0
VIGOR # :
62055
Description
RES 0.08 OHM 1% 1W 2010
DataSheet
CSRN2010FT80L0 PDF
Part Status:Active
Resistance:80 mOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):1W
Composition:Thick Film
Features:Current Sense
Temperature Coefficient:±250ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package:2010
Ratings:-
Size / Dimension:0.197" L x 0.097" W (5.00mm x 2.45mm)
Height - Seated (Max):0.030" (0.75mm)