CRGS0805J3M3
Manufacturer
VIGOR # :
68848
Description
RES SMD 3.3M OHM 5% 1/2W 0805
DataSheet
CRGS0805J3M3 PDF
Part Status:Active
Resistance:3.3 MOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Thick Film
Features:Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package:0805
Ratings:-
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)