SG73P2ETTD17R8D
VIGOR # :
84844
Description
RES 17.8 OHM 0.5% 1/2W 1210
DataSheet
SG73P2ETTD17R8D PDF
Part Status:Active
Resistance:17.8 Ohms
Tolerance:±0.5%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package:1210
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.126" L x 0.102" W (3.20mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)