SM4124JT30R0
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
VIGOR # :
87579
Description
RES 30 OHM 5% 2W 4124
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
SM4124JT30R0 PDF
Type Description
Series:SM
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:30 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):2W
Composition:Wirewound
Features:Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±20ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 275°C
Package / Case:4124 J-Lead
Supplier Device Package:4124
Ratings:-
Size / Dimension:0.429" L x 0.240" W (10.90mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max):0.195" (4.95mm)