ERJ-S14F1002U
VIGOR # :
133459
Description
RES SMD 10K OHM 1% 1/2W 1210
DataSheet
ERJ-S14F1002U PDF
Type Description
Series:ERJ-S14
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:10 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Thick Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package:1210
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)