RCP0603B43R0JWB
VIGOR # :
159341
Description
RES SMD 43 OHM 5% 1.5W 0603
DataSheet
RCP0603B43R0JWB PDF
Type Description
Series:RCP
Package:Tray
Part Status:Active
Resistance:43 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):1.5W
Composition:Thick Film
Features:Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±150ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):0.023" (0.58mm)