RLT0510-7-1R00-FNH
Manufacturer
Delta Electronics
VIGOR # :
169329
Description
RES SMD 1 OHM 1% 1/6W 0402
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
RLT0510-7-1R00-FNH PDF
Type Description
Series:RLT0510
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:1 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.167W, 1/6W
Composition:Thick Film
Features:-
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package:0402
Ratings:-
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):0.020" (0.50mm)