RGC0402FTC649R
VIGOR # :
184026
Description
RES 649 OHM 1% 1/16W 0402
DataSheet
RGC0402FTC649R PDF
Part Status:Active
Resistance:649 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.063W, 1/16W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):0.016" (0.40mm)