RK73H1HTTC44R2D
VIGOR # :
188621
Description
RES 44.2 OHM 0.5% 1/20W 0201
DataSheet
RK73H1HTTC44R2D PDF
Part Status:Active
Resistance:44.2 Ohms
Tolerance:±0.5%
Power (Watts):0.05W, 1/20W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package:0201
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):0.010" (0.26mm)