FCSL64R020DER
VIGOR # :
190929
Description
RES 0.02 OHM 0.5% 2W 2512
DataSheet
FCSL64R020DER PDF
Part Status:Active
Resistance:20 mOhms
Tolerance:±0.5%
Power (Watts):2W
Composition:Metal Foil
Features:Current Sense, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Supplier Device Package:1225
Ratings:-
Size / Dimension:0.122" L x 0.248" W (3.10mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)