KRL1220E-M-R220-F-T5
Manufacturer
Susumu
VIGOR # :
200657
Description
RES 0.22 OHM 1% 1/2W 0805
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
KRL1220E-M-R220-F-T5 PDF
Type Description
Series:KRL
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:220 mOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Metal Foil
Features:Automotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package:0805
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)