ERJ-H2G0R00X
VIGOR # :
203219
Description
RES 0 OHM JUMPER 1A 0402
DataSheet
ERJ-H2G0R00X PDF
Type Description
Series:ERJ-H2G
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:0 Ohms
Tolerance:Jumper
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:-
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):0.016" (0.40mm)