CR-10JL7---10K
Manufacturer
Viking Tech
VIGOR # :
243524
Description
RES 10K OHM 5% 1/3W 1210
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
CR-10JL7---10K PDF
Type Description
Series:CR
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:10 kOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.333W, 1/3W
Composition:Thick Film
Features:-
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package:1210
Ratings:-
Size / Dimension:0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)