MCR10ERTF9310
VIGOR # :
248000
Description
RES SMD 931 OHM 1% 1/8W 0805
DataSheet
MCR10ERTF9310 PDF
Part Status:Discontinued at Digi-Key
Resistance:931 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Composition:Thick Film
Features:-
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package:0805
Ratings:-
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)