RC1206FR-07390KL
VIGOR # :
263568
Description
RES SMD 390K OHM 1% 1/4W 1206
DataSheet
RC1206FR-07390KL PDF
Part Status:Active
Resistance:390 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Thick Film
Features:Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)