ERJ-UP3D4991V
VIGOR # :
266698
Description
RES 4.99K OHM 0.5% 1.4W 0603
DataSheet
ERJ-UP3D4991V PDF
Type Description
Series:ERJ-UP3
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:4.99 kOhms
Tolerance:±0.5%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Thick Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)