3521180RFT
Manufacturer
VIGOR # :
282412
Description
RES SMD 180 OHM 1% 2W 2512
DataSheet
3521180RFT PDF
Type Description
Series:3521, CGS
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:180 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):2W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)