ERJ-S08J4R3V
VIGOR # :
291323
Description
RES 4.3 OHM 5% 1/8W 1206 SMD
DataSheet
ERJ-S08J4R3V PDF
Part Status:Active
Resistance:4.3 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Thick Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:-100/ +600ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)