TRR03EZPJ2R4
VIGOR # :
291395
Description
RES SMD 2.4 OHM 5% 1/10W 0603
DataSheet
TRR03EZPJ2R4 PDF
Type Description
Series:TRR
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Not For New Designs
Resistance:2.4 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Composition:Thick Film
Features:Anti-Sulfur
Temperature Coefficient:±400ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)