MMU01020C3300FB300
Manufacturer
Vishay / Beyschlag
VIGOR # :
293064
Description
RES SMD 330 OHM 1% 0.3W 0102
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
MMU01020C3300FB300 PDF
Type Description
Series:MMU - Professional
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:330 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.3W
Composition:Thin Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:MELF, 0102
Supplier Device Package:0102
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.043" Dia x 0.087" L (1.10mm x 2.20mm)