ERJ-14YJ303U
VIGOR # :
311564
Description
RES SMD 30K OHM 5% 1/2W 1210
DataSheet
ERJ-14YJ303U PDF
Type Description
Series:ERJ-14
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:30 kOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)