RR0816P-8660-D-91A
VIGOR # :
339711
Description
RES SMD 866 OHM 0.5% 1/16W 0603
DataSheet
RR0816P-8660-D-91A PDF
Part Status:Active
Resistance:866 Ohms
Tolerance:±0.5%
Power (Watts):0.063W, 1/16W
Composition:Thin Film
Features:-
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package:0603
Ratings:-
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):0.020" (0.50mm)