MMA02040D1202BB300
VIGOR # :
345983
Description
RES 12K OHM 0.1% 1/4W MELF 0204
DataSheet
MMA02040D1202BB300 PDF
Type Description
Series:MMA - Precision
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:12 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Thin Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)