RN731JTTD1132F25
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
VIGOR # :
350385
Description
RES 11.3K OHM 1% 1/16W 0603
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
RN731JTTD1132F25 PDF
Type Description
Series:RN73
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Not For New Designs
Resistance:11.3 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.063W, 1/16W
Composition:Thin Film
Features:Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package:0603
Ratings:-
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)