Y4063100R000A0R
VIGOR # :
350388
Description
RES SMD 100 OHM 0.05% 1/2W 1206
DataSheet
Y4063100R000A0R PDF
Type Description
Series:FRSH
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:100 Ohms
Tolerance:±0.05%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Metal Foil
Features:Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient:±2.5ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 225°C
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package:1206
Ratings:-
Size / Dimension:0.126" L x 0.062" W (3.20mm x 1.57mm)
Height - Seated (Max):0.025" (0.64mm)