RN73R1ETTP2670D50
VIGOR # :
435591
Description
RES 267 OHM 0.5% 1/16W 0402
DataSheet
RN73R1ETTP2670D50 PDF
Part Status:Active
Resistance:267 Ohms
Tolerance:±0.5%
Power (Watts):0.063W, 1/16W
Composition:Thin Film
Features:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):0.016" (0.40mm)