SR1206KR-7W270RL
VIGOR # :
450983
Description
RES 270 OHM 10% 1/2W 1206
DataSheet
SR1206KR-7W270RL PDF
Part Status:Active
Resistance:270 Ohms
Tolerance:±10%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)