LTR18EZPJ334
Manufacturer
ROHM Semiconductor
VIGOR # :
450996
Description
RES SMD 330K OHM 3/4W 1206 WIDE
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
LTR18EZPJ334 PDF
Type Description
Series:LTR
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:330 kOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.75W, 3/4W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Wide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package:0612 (1632 Metric)
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)