Y17457K50000T9L
VIGOR # :
455477
Description
RES SMD 7.5K OHM 1/4W 2512
DataSheet
Y17457K50000T9L PDF
Type Description
Series:SMR1DZ
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:7.5 kOhms
Tolerance:±0.01%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Metal Foil
Features:Moisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±0.2ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C
Package / Case:2512 J-Lead
Supplier Device Package:SMD
Ratings:-
Size / Dimension:0.236" L x 0.126" W (5.99mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.110" (2.79mm)