RK73H1ERTTP1133F
VIGOR # :
457778
Description
RES 113K OHM 1% 1/10W 0402
DataSheet
RK73H1ERTTP1133F PDF
Part Status:Active
Resistance:113 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Composition:Thick Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):0.016" (0.40mm)