RT1210CRE07390RL
VIGOR # :
461491
Description
RES SMD 390 OHM 0.25% 1/4W 1210
DataSheet
RT1210CRE07390RL PDF
Part Status:Active
Resistance:390 Ohms
Tolerance:±0.25%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Thin Film
Features:-
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)