RP73PF1E33K2BTDF
Manufacturer
VIGOR # :
461656
Description
RES 33.2K OHM 0.1% 1/16W 0402
DataSheet
RP73PF1E33K2BTDF PDF
Type Description
Series:RP73P, Holsworthy
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:33.2 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.063W, 1/16W
Composition:Thin Film
Features:-
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package:0402
Ratings:-
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):0.014" (0.35mm)