SG73P2ETTD43R2D
VIGOR # :
468060
Description
RES 43.2 OHM 0.5% 1/2W 1210
DataSheet
SG73P2ETTD43R2D PDF
Part Status:Active
Resistance:43.2 Ohms
Tolerance:±0.5%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.126" L x 0.102" W (3.20mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)