RT1210CRD07316KL
VIGOR # :
471721
Description
RES SMD 316K OHM 0.25% 1/4W 1210
DataSheet
RT1210CRD07316KL PDF
Part Status:Active
Resistance:316 kOhms
Tolerance:±0.25%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Thin Film
Features:-
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)