RCL0406806KFKEA
VIGOR # :
479725
Description
RES SMD 806K OHM 1/4W 0604 WIDE
DataSheet
RCL0406806KFKEA PDF
Part Status:Active
Resistance:806 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.039" L x 0.063" W (1.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.018" (0.45mm)