LTR10EZPJ362
VIGOR # :
482296
Description
RES SMD 3.6K OHM 1/4W 0805 WIDE
DataSheet
LTR10EZPJ362 PDF
Part Status:Active
Resistance:3.6 kOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.047" L x 0.079" W (1.20mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)