ERJ-UP3J272V
VIGOR # :
486415
Description
RES 2.7K OHM 5% 1/4W 0603
DataSheet
ERJ-UP3J272V PDF
Type Description
Series:ERJ-UP3
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:2.7 kOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Thick Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)