RK73G2ATTD3832F
VIGOR # :
486418
Description
THICKFILM RESISTOR 0805
DataSheet
RK73G2ATTD3832F PDF
Type Description
Series:RK73G
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:38.3 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package:0805
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)