RCS06034R75FKEA
VIGOR # :
488242
Description
RES SMD 4.75 OHM 1% 1/4W 0603
DataSheet
RCS06034R75FKEA PDF
Part Status:Active
Resistance:4.75 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max):0.020" (0.50mm)