TNPW1206100RDETA
Manufacturer
Vishay / Dale
VIGOR # :
492286
Description
RES 100 OHM 0.5% 1/4W 1206
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
TNPW1206100RDETA PDF
Type Description
Series:TNPW
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:100 Ohms
Tolerance:±0.5%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Thin Film
Features:Military
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package:1206
Ratings:-
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)