CR042943F
VIGOR # :
492288
Description
RES SMD 294K OHM 1% 1/2W 1210
DataSheet
CR042943F PDF
Part Status:Active
Resistance:294 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Thick Film
Features:-
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)